>

Aktualności

Adwokat Szczecin Monika Stokowska - Bażant

Doradztwo prawne dla firm Szczecin

Data dodania: 19 lutego 2018

Doradztwo prawne dla firm Szczecin

Prawo jest nieodłącznym elementem prowadzenia przedsiębiorstwa i dlatego podejmując decyzje biznesowe warto je skonsultować z prawnikiem. W przypadku pojawienia się skomplikowanych treści można korzystać z jednorazowej, doraźnej pomocy prawnej lub podjąć współpracę z wybraną kancelarią prawną w ramach stałej obsługi. Która forma zasięgania porad prawnych jest bardziej korzystna? Doraźne czy stałe doradztwo prawne dla firm szczecin?

Doraźna pomoc prawna dla firm

Jednorazowe doradztwo prawne dla firm jest polecane tym przedsiębiorcom, którzy mają bardzo uporządkowaną działalność i rzadko korzystają z pomocy prawników. Choć jednorazowa konsultacja jest zazwyczaj droższa, niż przy stałej obsłudze prawnej, to w przypadku sporadycznych sytuacji warto postawić na tę właśnie formę. W dodatku wiele kancelarii umożliwia kontakt za pośrednictwem internetu, można więc doraźną pomoc uzyskać bardzo szybko i w łatwy sposób.

Stała współpraca z kancelarią

Prowadząc przedsiębiorstwo warto jednak rozważyć nawiązanie stałej współpracy. Niesie to ze sobą wiele korzyści. Doradztwo prawne dla firm szczecin jest oparte na bardzo korzystnych warunkach finansowych, a w zamian otrzymujemy wiele korzyści. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa prawnik może negocjować, sporządzać i weryfikować wszelkiego rodzaju umowy, reprezentować firmę przed organami administracyjnymi, sądami i organami egzekucyjnymi, przygotowywać regulaminy i statuty, pomagać w sprawach pracowniczych, sporządzać różnego rodzaju pisma i wykonywać wiele innych czynności. Stała współpraca może także obejmować kompleksową obsługę prawną w zakresie windykacji należności.

Do ważnych zalet jakie niesie ze sobą stałe doradztwo prawne dla firm jest to, że na bieżąco można konsultować wszystkie problemy, a nie korzystać z porad prawnych jak z ostatecznego rozwiązania. Poza tym współpracujący z firmą prawnik dobrze rozumie specyfikę działalności konkretnego przedsiębiorstwa i jego potrzeby, a także potrafi skutecznie identyfikować możliwe zagrożenia prawne, chroniąc firmę przed wieloma błędami i problemami, które mogą nastąpić w przyszłości.

W sytuacji gdy mamy stałe doradztwo prawne dla firm szczecin, to w zależności od wzajemnych ustaleń mamy dostępne różne formy kontaktu z prawnikiem. Od osobistych spotkań w siedzibie kancelarii, przez kontakt telefoniczny bądź drogą elektroniczną, aż po możliwość przyjazdu prawnika do siedziby naszego przedsiębiorstwa. W ten sposób prawnik może uczestniczyć np. w zgromadzeniu wspólników spółki czy w trakcie negocjacji z partnerami biznesowymi.

Doradztwo prawne dla firm obejmuje także informowanie o zmianach w przepisach prawa. Jest to bardzo ważne, bo jak powszechnie wiadomo ignorantia legis non excusat – nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem i nie zwalnia z odpowiedzialności prawnej. A w przypadku firm konsekwencje nieznajomości prawa mogą być bardzo dotkliwe.

Doradztwo prawne Szczecin

Doradztwo prawne Szczecin

Wybór kancelarii dla firm

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na jednorazowe doradztwo prawne dla firm czy na stałą obsługę prawną, trzeba starannie wybrać kancelarię. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, w jakich dziedzinach prawa dana kancelaria prawna się specjalizuje. Prawnik, który będzie udzielał konsultacji naszej firmie powinien dobrze orientować się w prawie pracy, prawie gospodarczym, w przepisach prawa spółek, w prawie handlowym etc. Dobrze jeśli ma też doświadczenie w dochodzeniu należności. Jeśli zaś działalność firmy związana jest z Internetem to przydatna będzie również duża wiedza w zakresie prawa internetu czy przepisów z zakresu ochrony własności intelektualnej.

Zobacz całość

Rejestracja spółki z o.o.

Data dodania: 16 lutego 2018

Rejestracji spółki z o.o.

Wśród różnych form prowadzenia działalności gospodarczej jako spółki najpopularniejsza jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółkę z o.o. można założyć w dowolnym celu, więc może być działalnością gospodarczą lub działalnością, która nie jest nastawiona na osiąganie zysków.

Najważniejsze zalety i wady spółek z o.o.

Do założenia spółki konieczne jest zgromadzenie minimalnego kapitału w wysokości 5000 zł, a każdy ze wspólników musi wnieść wkład mający wartość majątkową. Największą zaletą spółki jest ograniczona odpowiedzialność wspólników – wspólnicy odpowiadają za zobowiązania spółki tylko do wysokości wniesionego wkładu do kapitału zakładowego, a nie majątkiem osobistym. Spółkę z o.o. może założyć nawet jedna osoba, będzie to spółka jednoosobowa. Dla wielu zaletą spółek wieloosobowych jest brak składek ZUS. Do wad spółki z o.o. należy przede wszystkim podwójne opodatkowanie zysku spółki, obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, a także skomplikowana rejestracja spółki z o.o.

 

Rejestracja spółki z o.o.

Zawiązując spółkę mamy sześć miesięcy czasu na jej rejestrację. Można to zrobić elektronicznie lub w formie tradycyjnej. Zanim jednak zarejestrujemy spółkę musimy zawszeć umowę spółki, wnieść wkłady na pokrycie kapitału zakładowego oraz powołać zarząd. Niekiedy konieczne jest powołanie rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej. Niestety proces zakładania spółki jest dość sformalizowany i skomplikowany, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnika biegłego w prawie spółek. Obsługa prawna spółki z o.o. przyda się na wielu etapach jej działalności.

Niezbędne dokumenty

Rejestracja spółki z o.o. wymaga przygotowania właściwych dokumentów. Najważniejszym dokumentem jest umowa spółki, która powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Następnie trzeba przygotować oświadczenie członków zarządu o wniesieniu wkładów na pokrycie kapitału zakładowego przez wszystkich członków spółki. Należy także dołączyć dowód powołania poszczególnych członków organów spółki, listę wspólników i dane osobowe członków zarządu. Do wniosku o rejestrację spółki należy też dołączyć dowód wpłaty za opłaty sądowe i ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Wniosek o wpis spółki do rejestru wraz z odpowiednimi załącznikami muszą podpisać wszyscy członkowie zarządu.

Współpraca spółki z o.o. z kancelarią prawną

Obsługa prawna spółki z o.o. to doskonałe rozwiązanie dla każdej spółki. Wyspecjalizowani w obsłudze prawnej spółek prawnicy doradzają w sprawach związanych z zakładaniem spółek, przekształcaniem, łączeniem i likwidacją spółek, pomagają w wielu aspektach związanych z bieżącym funkcjonowaniem spółki z o.o., prawnik może też przygotowywać projekty uchwał, umów, porozumień wspólników etc. Obsługa prawna spółki z o.o. obejmuje również tworzenie przepisów wewnętrznych i informowanie o zmianach w prawie. Prawnicy mogą też pomóc w rozwiązaniu konfliktów między wspólnikami, służyć doradztwem prawnym w zakresie ochrony praw i interesów spółki.

Zobacz całość

Naszym celem jest jak najlepiej poznać i zrozumieć naszych Klientów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek w godzinach 8:00 – 17:00

Lokalizacja: Szczecin, Al. Wojska Polskiego 31/6

+48 604 247 594