Prawo karne Szczecin | Sprawy karne Szczecin | Kancelaria karna

Skorzystaj z pomocy specjalistów w zakresie prawa karnego.

Prawo karne Szczecin – adwokat Szczecin

Oferujemy rzetelną i kompleksową pomoc prawną w procesach karnych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie zarówno w roli pełnomocników jak i obrońców w sprawach karnych, a szlify zdobywaliśmy w kancelariach adwokackich oraz w prokuraturach i sądach powszechnych. Wspieramy naszych Klientów zarówno na etapie postępowania przygotowawczego jak i sądowego.

Oferta z zakresu prawa karnego 

Działamy kompleksowo i z pełnym zaangażowaniem, a do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie. Rozpoczynamy pracę już na etapie oceny przypadku, wspierając naszych Klientów rzetelną analizą dowodów, poradą oraz oceną pozycji Klienta i jego szans podczas rozprawy. Bierzemy na siebie cały zakres działań, łącznie z przygotowaniem linii obrony, dokumentacją i reprezentowaniem Klienta podczas rozprawy. 

Istotne jest dla nas nawiązanie dobrej relacji z reprezentowaną przez nas osobą, ponieważ w sprawach karnych szczególnie ważne jest zaufanie, odpowiedzialność i wyrozumiałość. Rozumiemy, że często prawo karne Szczecin ingeruje w życie naszych Klientów a stawką często jest wolność człowieka, dlatego staramy się ich wspierać na każdym etapie postępowania i to nie tylko przed sądem, ale też przed organami prokuratury i policji. 

Reprezentujemy:

  • osoby podejrzane o wykroczenia lub przestępstwa

  • poszkodowanych w procesach karnych

  • oskarżonych o popełnienie wykroczenia lub przestępstwa w postępowaniu karnym

Rodzaje prowadzonych spraw

Zajmujemy się szerokim spektrum spraw karnych. Służymy pomocą w przypadku przestępstw komunikacyjnych, w tym dotyczących wypadków komunikacyjnych bądź prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zajmujemy się sprawami przeciwko zdrowiu i życiu czyli bójkami i pobiciami, spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu, narażeniem na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Prowadzimy sprawy dotyczące przestępstw przeciwko rodzinie, a więc związane z przemocą domową, znęceniem się fizycznym i psychicznym, uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego. Do spraw, którymi się zajmujemy należą także przestępstwa przeciwko wolności – szantaż, stalking, groźby karalne czy też przestępstwa przeciwko nietykalności cielesnej. Dużą część prowadzonych przez nas spraw dotyczy przestępstw przeciwko mieniu – kradzieży, kradzieży z włamaniem, oszustw, rozbojów, przywłaszczenia mienia etc. Do częstych spraw obsługiwanych przez naszą kancelarię należą także sprawy związane z fałszerstwami, zniesławieniem, bezprawnym uzyskaniem informacji bądź ich zniszczeniem, przestępstwa narkotykowe. Oczywiście jako adwokat Szczecin prawo karne podejmujemy się też innych spraw z dziedziny prawa karnego.

Obrazek pokazuje kajdanki i młotek sędziowski

Adwokat Prawo karne Szczecin

Prawo karne Szczecin wykonawcze

Działania kancelarii w ramach świadczonych usług obejmują także sprawy karne wykonawcze. W tej dziedzinie jako adwokat Szczecin prawo karne pomagamy w sprawach o odroczenie wykonania kary, o przerwę w wykonywaniu kary, o przedterminowe zwolnienie. Składamy wnioski o odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, a więc poza zakładem karnym. Mamy także doświadczenie w prowadzeniu spraw o zatarcie skazania lub ukarania, jak również w sprawach o odszkodowanie lub zadośćuczynienie związanymi z warunkami wykonywania kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania. Przygotowujemy również wnioski o zgodę na widzenie lub przepustkę oraz wnioski o przeniesienie do innych zakładów karnych bądź aresztów śledczych.


Nieprawidłowe wyroki sądów karnych

Kancelaria Adwokacka umożliwia sporządzenie apelacji, skarg kasacyjnych lub wniosków o wznowienie postępowania karnego. Nasza kancelaria pomaga także w zakresie dochodzenia odszkodowań i zadośćuczynień w tytułu niesłusznego aresztowania i skazania.

Naszym priorytetem jest dobro Klienta i dokładamy wszelkich starań, by zakończyć postępowanie karne z werdyktem możliwie najkorzystniejszym. Potrzebujesz adwokata z prawa karnego a może od prawa rodzinnego ? Skontaktuj się z nami już dzisiaj i zyskaj fachowe wsparcie prawne.

Słuchamy, pomagamy, doradzamy.

Opinie naszych klientów

Kancelaria Adwokacka Adwokat Monika Stokowska-Bażant pomogła mi w bardzo ważnej dla mnie sprawie o charakterze cywilnym. Byłem reprezentowany w należyty sposób, zawsze otrzymywałem bieżące informacje dotyczące toku sprawy i dzięki wiedzy i profesjonalnemu podejściu mogłem liczyć na szybkie zakończenie postępowania. Z czystym sumieniem mogę polecić współpracę z kancelarią i powierzanie im reprezentowania swoich spraw przed sądem.

Andreas Kruplift

Współpraca z adwokat Moniką Stokowską-Bażant była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Spotkania odbywają się w atmosferze zrozumienia i wzajemnego szacunku. Sprawy prowadzone są terminowo i nigdy nie ma problemu z kontaktem z kancelarią oraz z uzyskaniem informacji na temat prowadzonej sprawy. Pani Monika jest bardzo konkretną osobą z ogromnym doświadczeniem i bogatą wiedzą merytoryczną. Byłem na bieżąco informowany o postępach w mojej sprawie oraz o konieczności dopełniania formalności. Kancelaria radzi sobie nawet ze skomplikowanymi sprawami, podchodząc do klienta z pełnym profesjonalizmem. Jestem bardzo zadowolony z usług kancelarii. Dobry adwokat to nie tylko fachowa pomoc ale i realne wsparcie.

Tomasz Bąkiewicz

Polecam współpracę z Panią Adwokat Moniką Stokowską-Bażant. Z usług Kancelarii korzystałam kilkukrotnie w sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zgłaszając się do kancelarii, otrzymałam skuteczne wsparcie prawne, dzięki czemu mogłam szybko rozwiązać swój problem. Korzystając z usług Kancelarii, mogliśmy liczyć na bogate doświadczenie oraz szeroką wiedzę ekspercką i pełen profesjonalizm. Z czystym sumieniem polecam współpracę każdemu, komu zależy na profesjonalnej i skutecznej obsłudze prawnej.

Anna Kowalczyk

Naszym celem jest jak najlepiej poznać i zrozumieć naszych Klientów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek w godzinach 8:00 – 17:00

Lokalizacja: 70-485 Szczecin Królowej Korony Polskiej 2/1

+48604247594


Call Now Button Zadzwoń do nas !