>

Rozwód Szczecin

Decyzja o tym by wziąć rozwód czy ogłosić separację jest jedną
z najtrudniejszych w życiu.

Pozew o rozwód Szczecin

Dla większości osób zgłaszających się do kancelarii decyzja o rozwodzie lub separacji jest jedną z najtrudniejszych decyzji jakie muszą podjąć w życiu.

Postępowanie sądowe w tej kwestii stanowi często stresujące i pełne emocji doświadczenie dlatego warto skorzystać z doświadczenia adwokata specjalizującego się w tej kwestii. Całe postępowanie powinno być przemyślane i nakierowane na osiągnięcie korzystnych dla strony rezultatów w postaci zgodnego z zamierzeniem strony rozstrzygnięcia o winie w rozkładzie pożycia, opiece nad małoletnimi dziećmi czy też alimentach i kosztach utrzymania rodziny.

Monika Stokowska – Bażant Adwokat rozwody Szczecin

Warto zatem zastanowić się czy samodzielnie jest się w stanie podołać takiej sytuacji. Pomoc adwokata i dobrze przygotowany pozew rozwodowy daje bowiem w niektórych sytuacjach, możliwość uzyskania wyroku rozwodowego już na pierwszej rozprawie. Jest to kwestia sensownej argumentacji i rozsądnego podejścia do faktu rozwodu zarówno przez strony jak i ich pełnomocników, często negocjacji jakie prowadzone będą przed pierwszą rozprawą.

Zasadniczą kwestią rozstrzyganą w postępowaniu rozwodowym jest postępowanie dowodowe w celu ustalenia winy jednej lub obydwu stron w spowodowaniu rozkładu pożycia małżeńskiego.

W zależności od okoliczności danej sprawy sąd może orzec:

  • Rozwód bez orzekania o winie na zgodny wniosek stron, sprecyzowany w pozwie lub w toku postępowania
  • Że winni rozkładu pożycia są oboje małżonkowie
  • Rozwód wyłącznie z winy jednego z małżonków

Obok władzy rodzicielskiej sąd rozstrzyga również na wniosek stron o kontaktach z dziećmi oraz alimentach (na dzieci, małżonka) zarówno tych jakie miałby być po rozwodzie jak i tych mających zabezpieczyć strony w trakcie trwania postępowania sądowego.

W celu rozpoczęcia postępowania sądowego należy wnieść pozew do Sądu Okręgowego i dokonać opłaty sądowej w wysokości 600 zł.

Pozew o rozwód Szczecin

Sąd wszczyna postępowanie o rozwód na podstawie złożonego pozwu rozwodowego przez jedną ze stron. Pozew o rozwód ma formę pisemną i musi zawierać dane sądu, do którego jest kierowany, wszystkie dane formalne dotyczące powoda i pozwanego, jak również dane pełnomocnika, jeśli reprezentuje on powoda. W pozwie powód musi dokładnie określić czego domaga się wnosząc pozew o rozwód. Przede wszystkim dotyczy to kwestii orzekania o winie lub odstąpienia od orzekania o winie za rozkład pożycia małżeńskiego, a także takich spraw jak orzeczenie o władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi, orzeczenie o alimentach etc. Pozew o rozwód szczecin powinien także zawierać uzasadnienie, w którym wskazuje się przyczyny wystąpienia o rozwód. Konieczne są też załączniki takie jak skrócony odpis aktu małżeństwa, odpis skrócony aktu urodzenia każdego małoletniego dziecka i inne potrzebne dokumenty np. rachunki na potrzeby wskazania wysokości alimentów na małoletnie dzieci. Pozew o rozwód można napisać samodzielnie lub może to zrobić prawnik, który na mocy pełnomocnictwa przygotowuje pozew i składa go do właściwego sądu.

W naszej kancelarii w Szczecinie dowiecie się Państwo m.in.

jakie muszą być spełnione przesłanki by sąd orzekł rozwód, w jakich sytuacjach Sąd nie orzeknie rozwodu, jakie czynniki wpływają na alimenty (a dokładniej na ich wysokość), jak w napisać pozew o rozwód czy jak przebiega cała sprawa rozwodowa.

Mają Państwo również możliwość powierzenia nam swoich spraw, wówczas napisaniem pozwu oraz reprezentacją Państwa w sądzie zajmuje się Kancelaria rozwody są zawsze trudną kwestią, ale z naszej strony możemy zagwarantować, iż postaramy się by całe postępowanie było dla Państwa jak najmniej stresujące i uciążliwe. Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią, wyjaśnimy dokładnie wszelkie wątpliwości w obszarach takich jak: pozew o rozwód, przebieg sprawy, alimenty itd.

W czasie codzienne praktyki adwokackiej sprawy rodzinne należą zazwyczaj do najbardziej wrażliwych i trudnych, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dość często klient występuje z pozycji przeciwnej do bliskiej mu jeszcze do niedawna osoby a świadkami są najczęściej członkowie rodziny bądź osoby dobrze znające współmałżonków. Między innymi z tego względu warto zadbać o to, by nad naszą sprawą czuwał doświadczony adwokat rozwód bowiem najczęściej łączy się z wieloma innymi kwestiami prawnymi, takimi jak np.: ustalenie kontaktów z dziećmi, ustanowienie władzy rodzicielskiej nad dziećmi, podział majątku czy alimenty, które również wymagają uregulowania i podjęcia określonych decyzji.

Adwokat Szczecin rozwód

Postępowanie rozwodowe czy sprawy związane z ogłoszeniem separacji na terenie Szczecina prowadzi najczęściej Sąd Okręgowy (orzekający w I instancji). Podejmując decyzję o skorzystaniu z usług naszej Kancelarii mają Państwo pewność, że wykażemy się zaangażowaniem i troską o wypracowanie jak najbardziej satysfakcjonujących dla Państwa rozwiązań.

Monika Stokowska – Bażant Adwokat Szczecin rozwody i separacje

Słuchamy, pomagamy, doradzamy.

Opinie naszych klientów

Kancelaria Adwokacka Adwokat Monika Stokowska-Bażant pomogła mi w bardzo ważnej dla mnie sprawie o charakterze cywilnym. Byłem reprezentowany w należyty sposób, zawsze otrzymywałem bieżące informacje dotyczące toku sprawy i dzięki wiedzy i profesjonalnemu podejściu mogłem liczyć na szybkie zakończenie postępowania. Z czystym sumieniem mogę polecić współpracę z kancelarią i powierzanie im reprezentowania swoich spraw przed sądem.

Andreas Kruplift

Współpraca z adwokat Moniką Stokowską-Bażant była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Spotkania odbywają się w atmosferze zrozumienia i wzajemnego szacunku. Sprawy prowadzone są terminowo i nigdy nie ma problemu z kontaktem z kancelarią oraz z uzyskaniem informacji na temat prowadzonej sprawy. Pani Monika jest bardzo konkretną osobą z ogromnym doświadczeniem i bogatą wiedzą merytoryczną. Byłem na bieżąco informowany o postępach w mojej sprawie oraz o konieczności dopełniania formalności. Kancelaria radzi sobie nawet ze skomplikowanymi sprawami, podchodząc do klienta z pełnym profesjonalizmem. Jestem bardzo zadowolony z usług kancelarii. Dobry adwokat to nie tylko fachowa pomoc ale i realne wsparcie.

Tomasz Bąkiewicz

Polecam współpracę z Panią Adwokat Moniką Stokowską-Bażant. Z usług Kancelarii korzystałam kilkukrotnie w sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zgłaszając się do kancelarii, otrzymałam skuteczne wsparcie prawne, dzięki czemu mogłam szybko rozwiązać swój problem. Korzystając z usług Kancelarii, mogliśmy liczyć na bogate doświadczenie oraz szeroką wiedzę ekspercką i pełen profesjonalizm. Z czystym sumieniem polecam współpracę każdemu, komu zależy na profesjonalnej i skutecznej obsłudze prawnej.

Anna Kowalczyk

Naszym celem jest jak najlepiej poznać i zrozumieć naszych Klientów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek w godzinach 8:00 – 17:00

Lokalizacja: 70-485 Szczecin Królowej Korony Polskiej 2/1

+48 604 247 594