Obsługa Prawna Klientów Indywidualnych

Kompleksowa obsługa prawna osób fizycznych

Czym zajmuje się kancelaria adwokacka?Zakres usług kancelarii świadczonych na rzecz klientów indywidualnych obejmuje między innymi pomoc polegającą na udzielaniu porad, sporządzaniu i weryfikacji umów, wystosowywaniu wezwań do zapłaty oraz reprezentowaniu klientów przed sądami powszechnymi m.in. w :
– Sprawach karnych 
 – Sprawach cywilnych 
 – Sprawach rodzinnych
 – Sprawach rozwodowych
 – Podziale majątku
i wiele innych. 

Czy wynagrodzenie płatnejest “z góry”?

Czy wynagrodzenie płatnejest “z góry”?Co do zasady tak, gdyż zasady etyki adwokackiej zabraniają adwokatom przyjmowania spraw wyłącznie za udział w wygranej (tzw. success fee). Nie oznacza to jednak, iż całość wynagrodzenia zawsze będzie wymagana “z góry”. Często stosowanym rozwiązaniem jest podział wynagrodzenia na poszczególne etapy sprawy (np. za sporządzenie wezwania do zapłaty, za przygotowanie pozwu, za pierwszą instancję, za postępowania odwoławcze) oraz przewidywanie w umowie dodatkowo pewnego udziału w zysku, określonego procentowo. W szczególnie uzasadnionych przypadkach adwokat może także obniżyć swoje wynagrodzenie poniżej stawki minimalnej określonej rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości, a nawet przyjąć sprawę pro bono.Adwokat może także pomóc osobie potrzebującej pomocy prawnej w wypełnieniu i złożeniu stosownych formularzy w celu uzyskania pomocy prawnej z urzędu.
Jak przygotować się do wizytyw kancelarii?Jeżeli zamierzasz skorzystać z pomocy adwokata i zależy Ci na uzyskaniu wyczerpującej porady prawnej upewnij się, że:zarezerwowałeś odpowiednią ilość czasu na poradę. Pół godziny to absolutne minimum na przedstawienie sprawy i uzyskanie prostej porady;zgromadziłeś wszystkie dokumenty związane ze sprawą, najlepiej w oryginale. Nie rezygnuj z uzyskania porady jeśli nie posiadasz jakiejkolwiek dokumentacji, pomożemy Ci ją uzyskać, np. występując w Twoim imieniu o przesłanie kserokopii;jeżeli zamierzasz wystąpić z pozwem przeciwko drugiej osobie, zastanów się kto mógłby być świadkiem w Twojej sprawie i ustal dane kontaktowe tych osób, takie jak imię i nazwisko oraz adres zamieszkania;Zastrzeżenie
Wskazane ceny są jedynie przykładowymi cenami usług świadczonych przez kancelarię i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zakres usług oraz ich cena uzgadnianie są za każdym razem indywidualnie z klientem przed rozpoczęciem współpracy.

Referencje – Kancelaria Adwokacka Szczecin

Pani Monika i jej kancelaria adwokacka świetnie poprowadziła moją sprawę (prawo rodzinne). Od początku do końca informowała mnie co i kiedy może się wydarzyć. Ostrzegała, co może się stać i jak ewentualnie temu zapobiec. Fachowa i miła obsługa, najlepsza kancelaria prawna w Szczecinie! Jak szukasz adwokata w Szczecinie to tylko Pani Monika!

– Kamila Papryc

Bardzo dobry adwokat szczecin, świetna i profesjonalna obsługa! Pani Mecenas udzieliła mi bardzo trafnej i fachowej porady, rozwiązując tym samym problem z którym borykałam się od dłuższego czasu. Polecam serdecznie, jeśli będę kiedykolwiek potrzebowała adwokata na pewno wrócę.

– Anna Maciejewska

Bardzo dziękuję za pomoc Pani adwokat! Jeśli kancelaria w Szczecinie, to tylko ta. Gdyby nie ta kancelaria i jej działania, do tej pory moja sprawa byłaby nie zakończona. Gorąco polecam kancelarię wszystkim, którym zależy na profesjonalnym i indywidualnym podejściu do sprawy.

– Patryk Jerzewski

Kancelaria  Adwokat Monika Stokowska – Bażant

Królowej Korony Polskiej 2/1  Szczecin 70-485
Poniedziałek – Piątek
9:00 – 17:00

Call Now ButtonZadzwoń Teraz