Obsługa prawna firm i spółek w Szczecinie

//

Doradztwo prawne dla firm Szczecin

Prawo jest nieodłącznym elementem prowadzenia przedsiębiorstwa i dlatego podejmując decyzje biznesowe warto je skonsultować z prawnikiem. W przypadku pojawienia się skomplikowanych treści można korzystać z jednorazowej, doraźnej pomocy prawnej lub podjąć współpracę z wybraną kancelarią prawną w ramach stałej obsługi. Która forma zasięgania porad prawnych jest bardziej korzystna? Doraźna czy stała obsługa prawna dla firm ?

>>> Zapoznaj się z naszą ofertą dla firm tutaj <<<

Doraźna pomoc prawna dla firm

Jednorazowa pomoc jest polecana tym przedsiębiorcom, którzy mają bardzo uporządkowaną działalność i rzadko korzystają z pomocy prawników. Choć jednorazowa konsultacja jest zazwyczaj droższa, niż przy stałej obsłudze prawnej, to w przypadku sporadycznych sytuacji warto postawić na tę właśnie formę. W dodatku wiele kancelarii umożliwia kontakt za pośrednictwem internetu, można więc doraźną pomoc uzyskać bardzo szybko i w łatwy sposób.

Stała współpraca z kancelarią

Prowadząc przedsiębiorstwo warto jednak rozważyć nawiązanie stałej współpracy. Niesie to ze sobą wiele korzyści. Obsługa prawna firm jest oparte na bardzo korzystnych warunkach finansowych, a w zamian otrzymujemy wiele korzyści. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa prawnik może negocjować, sporządzać i weryfikować wszelkiego rodzaju umowy, reprezentować firmę przed organami administracyjnymi, sądami i organami egzekucyjnymi, przygotowywać regulaminy i statuty, pomagać w sprawach pracowniczych, sporządzać różnego rodzaju pisma i wykonywać wiele innych czynności. Stała współpraca może także obejmować kompleksową obsługę prawną w zakresie windykacji należności.

Do ważnych zalet jakie niesie ze sobą stałe doradztwo prawne dla firm jest to, że na bieżąco można konsultować wszystkie problemy, a nie korzystać z porad prawnych jak z ostatecznego rozwiązania. Poza tym współpracujący z firmą prawnik dobrze rozumie specyfikę działalności konkretnego przedsiębiorstwa i jego potrzeby, a także potrafi skutecznie identyfikować możliwe zagrożenia prawne, chroniąc firmę przed wieloma błędami i problemami, które mogą nastąpić w przyszłości.

W sytuacji gdy mamy stałe doradztwo prawne dla firm szczecin, to w zależności od wzajemnych ustaleń mamy dostępne różne formy kontaktu z prawnikiem. Od osobistych spotkań w siedzibie kancelarii, przez kontakt telefoniczny bądź drogą elektroniczną, aż po możliwość przyjazdu prawnika do siedziby naszego przedsiębiorstwa. W ten sposób prawnik może uczestniczyć np. w zgromadzeniu wspólników spółki czy w trakcie negocjacji z partnerami biznesowymi.

Porady prawne obejmują także informowanie o zmianach w przepisach prawa. Jest to bardzo ważne, bo jak powszechnie wiadomo ignorantia legis non excusat – nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem i nie zwalnia z odpowiedzialności prawnej. A w przypadku firm konsekwencje nieznajomości prawa mogą być bardzo dotkliwe.Doradztwo prawne Szczecin

Doradztwo prawne Szczecin

Wybór kancelarii dla firm

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na jednorazową pomoc prawną dla firm czy na stałą obsługę prawną, trzeba starannie wybrać kancelarię. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, w jakich dziedzinach prawa dana kancelaria prawna się specjalizuje. Prawnik, który będzie udzielał konsultacji naszej firmie powinien dobrze orientować się w prawie pracy, prawie gospodarczym, w przepisach prawa spółek, w prawie handlowym etc. Dobrze jeśli ma też doświadczenie w dochodzeniu należności. Jeśli zaś działalność firmy związana jest z Internetem to przydatna będzie również duża wiedza w zakresie prawa internetu czy przepisów z zakresu ochrony własności intelektualnej.

Leave feedback about this

  • Rating
Choose Image

Kancelaria  Adwokat Monika Stokowska – Bażant

Królowej Korony Polskiej 2/1  Szczecin 70-485
Poniedziałek – Piątek
9:00 – 17:00

Zadzwoń Teraz